PsychoTerapią online za pośrednictwem Skype zajmujemy się od przeszło 5 lat. Taka forma kontaktu z terapeutą dla wielu osób jest równie wygodna i komfortowa, co kontakt bezpośredni.

 

Skuteczność

Ten stosunkowo nowy sposób korzystania z pomocy psychologicznej może już poszczycić się wieloma badaniami analizującymi skuteczność terapii opartych na Skype-sesjach. Wyniki tych badań pokazały, że dzięki takiej psychoterapii można uzyskać znaczną poprawę zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.
Psychoterapia oparta na wideo-sesjach ma podobną skuteczność w porównaniu do terapii twarzą w twarz, a zadowolenie wśród klientów zostało ocenione jako wysokie. Ta usługa sprawdza się w wielu różnych psychicznych trudnościach i problemach.
Psychoterapia przez Skype korzysta z podobnych czynników leczących co terapia twarzą w twarz. Jest to min. in. komunikacja w czasie rzeczywistym zarówno werbalna i niewerbalna, kontakt wzrokowy, sojusz terapeutyczny oraz niektóre elementy z języka ciała.

 

Bezpieczeństwo

Skype jest bezpieczną aplikacją, która wykorzystuje Advanced Encryption Standard (AES). Oznacza to, że to jest bardzo trudne dla osoby trzeciej, aby włamać się do rozmowy. Najlepiej jest stosować, gdy obie strony mają niezawodny dostęp do Internetu.

 

Warunki

Warto zadbać o spokojne miejsce do rozmowy w pokoju, w którym nikt inny nie będzie przebywał. Prosimy sprawdzić jakość zasięgu w tym miejscu, czy jest połączenie z Internetem oraz czy nikt inny nie korzysta w tym samym czasie ze Skype’a, bo to znacznie spowalnia transfer i może zakłócać sesję.

 

Termin

Sesje online przez Skype odbywają się tak jak sesje bezpośrednie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na konkretny termin.

 

Prosimy pamiętać, że wpłata jest potwierdzeniem rezerwacji terminu specjalisty i nie są akceptowane zwroty pieniędzy.

 

Jeśli nie wiesz, jak zainstalować i uruchomić Skype, instrukcje znajdziesz poniżej: